szechenyi2020logo eu szoc alap 262x183

Céljaid elérése Centrumunk sikere

Céljaid elérése Centrumunk sikere

A koronavírus helyzettel összefüggő legfontosabb megelőző intézkedések.

Frissítések:

2020.04.20

A tavaszi érettségi idén rendhagyó lesz a vírushelyzet miatt:

 • szóbeli vizsgák nem, csak írásbelik lesznek
 • a megszokottól eltérően a vizsgák nem reggel 8.00 órakor, hanem délelőtt 9.00-kor kezdődnek majd
 • vizsgát csak végzős, érettségizők diákok tehetnek, az előrehozott-, vagy más szintemelő vizsgák automatikusan törölve lesznek
 • a helyzetre való tekintettel a részvétel senkinek sem kötelező, a vizsgák pótolhatóak az őszi vizsgaidőszakban is
 • annak aki úgy dönt, hogy nem kíván részt venni a tavaszi érettségin, vagy más szinten szeretne vizsgázni, módosítási kérelmet kell beadnia (2020. április 21. éjfélig)


A módosított vizsgabeosztást a 2019/2020-as tanév digitális munkarendje című cikkünkben nézhetitek meg. MEGNÉZEM


 2020.04.20

Tovább folytatjuk a védőeszközök gyártását. Arcvédő pajzs jutott már Kecelre, Kaskantyúra és Soltvadkertre is.

Bővebb beszámolónkat a Faliújság erről szóló cikkében olvashatjátok el. ÉRDEKEL


2020.04.08

Tagintézményeink dolgozóival együtt folyamatosan keressük a koronavírus elleni védekezés lehetőségeit. Célunk, hogy a maga területén mindenki tegye meg azt, amit a lehetőségei, tudása, elkötelezettsége okán a segítségnyújtásban meg tud tenni, hogy minél hamarabb átvészeljük a járvány időszakát.

 • A kiskunfélegyházi Kossuth és Közgé, valamint a kiskunhalasi Vári dolgozói, varrónő szakoktatói és varrni tudó diákjai továbbra is folyamatosan varrják a maszkokat.
 • A kiskunhalasi Vári a város rendelkezésére bocsátotta szaktantermét. Az intézmény szakoktatói 15.000 maszk kiszabását végezték el, valamint segédkeztek azok megvarrásában is.
 • Az elmúlt hetekben a KSZC Vári Kollégiuma térítésmentesen biztosított szálláslehetőséget a mobil kórházat építő dolgozóknak.
 • Tagintézményünk, a kiskőrösi Wattay a legújabb technikát, a 3D-s nyomtatást állította a védekezés szolgálatába: egész arcot védő plexi pajzs nyomtatásába kezdtek, hogy a Kiskunhalasi Kórház, illetve az itt létrehozott járványkórház dolgozóinak vírus elleni védekezését megkönnyítsék. 3-4 db 3D nyomtató hadrendbe állításával eddig 30 db arcvédő maszk kerete készült el. A keretek fel van gumizva, utolsó fázis a plexi beillesztése lesz. Tagintézményünk még Húsvét előtt 50 db komplett arcvédő maszk elkészítésére, és átadására készül.
 • A Centrum központjának munkatársai a Húsvéti ünnepekre élelmiszer- adományt állítanak össze, hogy megkönnyítsék 21 nehéz sorsú család ünnepét. A sonkát-kolbászt, és egyéb tartós élelmiszereket tartalmazó csomagokat a Kiskunhalasi Önkormányzat fogja továbbítani a rászorulóknak.


2020.03.30

Centrumunk és tagintézményeink számos munkatársa, de még a diákjaink is szükségesnek tartják, hogy ezekben a nehéz időkben segítsenek azokon az időseken, rászorulókon, akik nem mozdulhatnak ki otthonról.

Amit teszünk:

 • Tagintézményeink felkutatták a rászoruló nyugdíjas kollégáikat, és vállalták azt, hogy bevásároljanak nekik, valamint kiváltsák gyógyszereiket.
 • A Dékánis polgárőr diákjaink szórólaposztásban és ételkihordásban segédkeznek.
 • A Közgé, a Kossuth és a Vári varrónő szakoktatói és varrni tudó diákjai otthon varrják a házilagos maszkokat.
 • Centrumunk dolgozói közül van, aki ételkihordásban segédkezik, és van, aki azt vállalta, hogy idős, beteg szomszédainak bevásárol, postára és gyógyszertárba megy. De akad olyan is, aki hátrányos helyzetű diákoknak segít a tanulásban.


Vigyázzunk másokra és magunkra egyaránt!
 Segítőként fokozottan ügyeljünk az alapvető higiéniai szabályok és a járvány idején érvényben levő általános szabályok betartására!


2020.03.27

KIJÁRÁSI KORLÁTOZÁS LÉPETT ÉLETBE!

A korlátozás március 28-tól (szombat) április 11-ig (szombat) érvényes.

Ez alatt az idő alatt, a lakóhelyet csak munkavégzés vagy az alapvető szükségletek ellátása céljából lehet elhagyni!

Az élelmiszerboltok, patikák, piacok és drogériák látogathatóak lesznek, azzal a korlátozással, hogy 9 és 12 óra között csak az idősebb, 65 év feletti emberek látogathatják őket, fiatalabbak ebben az időszakban nem léphetnek be ilyen üzletekbe.

Nyilvános helyeken másfél méteres távoltásot kell tartani!


2020.03.23

2020. március 16-tól a nappali rendszerű szakképzésben, valamint a felnőttoktatásban és felnőttképzésben iskoláink tantermen kívüli, digitális munkarendet alkalmaznak.

A veszélyhelyzetre való tekintettel a személyes kontaktus nélküli, telefonos vagy online ügyintézést helyezzük előtérbe. A személyes tanulói ügyintézés szerdánként 8.00-14.00 között lehetséges. A járványügyi helyzet ideje alatt szakképzési centrum tagintézményeinek központi telephelye tart nyitva.

A digitális oktatás pontos munkarendjéről a Kiskunhalasi SZC szakképzési alapfeladat-ellátási rendje című dokumentumban lehet tájékozódni. ELOLVASOM


2020.03.19

Tisztelt Partnereink!

A Kiskunhalasi Szakképzési Centrum és intézményei egységes feladatellátásához munkavédelmi szakmérnök által elkészült az „Eljárásrendi szabályok járvány esetére” című dokumentáció március 13-án. Az „Eljárásrend az egységes feladatellátás koordinálására és nyomon követésére” szabályozás keretén belül pedig Operatív Munkacsoport került létrehozásra.

Az erről szóló teljes tájékozató megtekinthető és letölthető: ELOLVASOM


2020.03.16

Az M5 televíziós csatorna a koronavírus-járvány megfékezésére hozott intézkedésekkel összhangban segíti az otthon tanulást: mától minden hétköznap reggel 8.00-tól 14.30-ig a következő műsorokkal készülnek:

8.00 - 11.00: Felsős (5-8. osztályos diákoknak)

 • biológia
 • magyar nyelv és irodalom
 • történelem
 • matematika
 • művészetek
 • informatika

11.00 - 12.00: Szólalj meg! (nyelvleckék)

 • Minden nap 11.00 - 11.30: angol
 • Hétfőnként 11.30 - 12.00: német
 • Keddenként 11.30 - 12.00: francia
 • Szerdánként 11.30 - 12.00: olasz
 • Csütörtökönként 11.30 - 12.00: spanyol
 • Péntekenként 11.30 - 12.00: orosz

12.00 - 14.30: Érettségi (középiskolások számára)

 • Naponta:
  • Magyar nyelv és irodalom
  • matematika
  • történelem
 • Hetente 2-2 alkalommal: 
  • biológia
  • kémia
  • informatika
  • fizika
  • földrajz

Az adások utólag is elérhetőek a Médiaklikk Digitális oktatás aloldalán.


2020.03.13

21:40-kor a miniszterelnök Facebook oldalán többek közt bejelentette, hogy hétfőtől (2020.03.16.) új tanítási munkarend lép életbe, az úgynevezett Tantermen kívüli digitális munkarend.

"Ez azt jelenti, hogy a tanulók nem látogathatják az oktatási intézményeket, nem mehetnek be az iskolába. Az igazgatónak be kell mennie az iskolába, és a tanároknak is folytatniuk kell a tanítást, de digitális eszközökkel.
... 
Ez azt jelenti, hogy a tanulók tudnak tanulni, a tanárok tudnak tanítani és az érettségire is föl tudnak készülni a diákjaink, ezért jó esélyünk van arra, hogy a szokott rendben meg tudjuk majd tartani az érettségi vizsgákat."

Orbán Viktor


2020.03.12

A kormány kihirdette, hogy beltéren max. 100 főig, szabadban pedig max. 500 főig tartható rendezvény.

A tanulók, a pedagógusok és családjuk biztonsága érdekében ez az intézkedés az alábbi rendezvényeket érinti:

 
A kormány arra is felhívta a figyelmet, hogy a járványügyi szabályok be nem tartása bűncselekménynek minősül!

Hasznos linkek, infók:

KORMÁNYZATI TÁJÉKOZTATÓ OLDAL

Kormányzati Koronavírus tájékoztató Facebook oldal

A megelőzést segítő videók: