Hírek
Centrum
Lecserélik a tetőt, komfortosabb tantermeket alakítanak ki
Felújítási munkálatok zajlanak a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Dékáni Árpád Technikumában. Az egykori Berki Galériának helyt adó utcafronti épület tetőszerkezetét cserélik le a szakemberek és ezzel ez időben a fűtésrendszer korszerűsítése is elkészül m
A Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Dékáni Árpád Technikumának sikerei töretlenek, ezt igazolja a beiskolázott tanulók nagy száma. A technikusi képzésen tanuló diákok elérkeztek a 13. évfolyamhoz. A technikumok 5 éves képzési rendszere a 2024/2025. tanévben teljesedik ki. Ebben az évben, az iskolában végzősként öt osztály folytatja, illetve négy osztály kezdi meg középiskolai tanulmányait. A megnövekedett létszám nagyarányú és nélkülözhetetlen fejlesztési folyamatot indított el.
A 2023/2024. tanévtől az iskola használatra megkapta a volt Berki Galériát, amelynek földszintjén még tavaly július és augusztusban négy tanterem került kialakításra. A „D” szárny, volt Berki Galéria tetőszerkezete statikai szempontból veszélyessé vált. Ennek okán elkerülhetetlen lett a sorozatosan beázó tető cseréjének kivitelezése.
A napokban megkezdődött a bontás, felújítás. Vikker József főigazgató-helyettes egy helyszíni szemlét is tartott a kivitelezés során.
„ A szakképzési törvény változása következtében az érettségi kitolódik a technikumban az ötödik év végére, ezért bent marad egy évfolyam plusz egy évig és jönnek az új évfolyamok föl. A Dékáni iskolában négy osztállyal kezdik szeptembertől a tanévet, ez indokolja, hogy a férőhelyek bővüljenek. Sajnos máshol nem találtunk férőhelyet, ezért a várostól kértük el a Berki Galéria épületét és vagyonkezelési szerződést kötöttünk. Látható az épületen, hogy elég rossz állapotban volt, amikor megkaptuk. A tető beázott, konvektoros fűtés volt, a falak málladoztak, ezt most igyekszünk rendbe tenni. Kicseréljük a tetőt, már a konvektorok helyén radiátorok vannak, modern gázkazán fogja biztosítani a meleget, és új falakat építünk, ami lehetővé teszi, hogy több osztály helyet kapjon az épületben.”- mondta a főigazgató-helyettes.
A több tízmillió forintos felújítás költségeit a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum saját forrásból fedezi.
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Hungarikum Kaland Napot tartottak a Közgében
Vannak napok, amelyek nemcsak egy eseményt, hanem egy érzést is magukban hordoznak- írta beszámolójában Rekedt-Nagyné Kucsora Hajnalka tanárnő
Centrum

Merj verselni Te is!
A költészet napja, azaz József Attila születésnapja alkalmából idén is megrendezték a Vári Szabó István Szakképző Iskolában a Merj verselni Te is elnevezésű szavalóversenyt.
Centrum
Polner Kupa – izgalmas sporteseményt szerveztek Kiskunfélegyházán
IV. Polner Kupa- közel száz diák részvételével zajlott az emlékverseny
Centrum