Hírek
Centrum
Újabb egyetemi megállapodás – kezdődhet az okleveles technikusképzés
Együttműködési megállapodást írt alá a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Dékáni Árpád Technikuma és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. A 2025/2026-os tanévben, a rendészeti oktatásban, okleveles technikusképzés indulhat a dinamikusan fejlődő, országos hírű h

Új fejezetéhez érkezett a kiskunhalasi Dékáni Árpád Technikumban zajló rendészeti oktatás. A közszolgálati technikus szakma, rendészeti technikus szakirány, duális oktatás témakörében rendezett eseményen - a Dékáni sportcsarnokában - jelen volt Kovácsné dr. Szekér Enikő, a Belügyminisztérium személyügyi helyettes államtitkára, a közszolgálati egyetemet képviseletében dr. Szegedi László, a rektori tanácsadó iroda vezetője és Bányai Gábor kormánybiztos, országgyűlési képviselő is.

Papp Gyula a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum főigazgatója köszöntőjében beszámolt arról, hogy a szakképzési centrum az elmúlt években már több felsőoktatási intézménnyel írt alá hasonló megállapodást, annak érdekében, hogy minél szélesebb körű lehetőséget tudjanak biztosítani a diákjaiknak. Az új egyetemi megállapodásnak köszönhetően a 2025/2026-os tanévben meghirdetik az okleveles technikusképzést.
A Belügyminisztérium személyügyi helyettes államtitkára, Kovácsné dr. Szekér Enikő szerint nagyon fontos és szimbolikus jelentősége van ennek a megállapodásnak, a technikusképzést követően van egy nagyon fontos lépcsőfok, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rendészettudományi karán történő tanulási lehetőség.
„A rendvédelmi ágazat életében is nagy dolog, hogy két, nagyon fontos terület, a technikusképzés és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, mint felsőoktatási képzési hely a mai napon találkozik, együttműködés születik.” – mondta a helyettes államtitkár.

Az együttműködési megállapodást az egyetemet képviselő dr. Szegedi László, Papp Gyula a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum főigazgatója, Molnár Nándor a Dékáni igazgatója és Csúzdi Zoltán a centrum kancellárja látta el kézjegyével.
https://kszcdekani.hu/kepzeseink/technikum-szakkepzo

KAPCSOLÓDÓ HÍREK
Sikeres tanévzárások a Dékáni Technikumban!
Az idei tanév rendkívül sikeresen zárult a KSZC Dékáni Árpád Technikum számára.
Centrum
Rendkívül eredményes tanévet zárt a KSZC Wattay Technikum!
Ünnepélyes keretek között tartotta meg tanévzáró rendezvényét a KSZC Wattay Technikum.
Centrum

A Vári Technikum tájékoztatója a 2026/2027-es tanév beiratkozásáról!
A 2026/2027-es tanév beiratkozása 2026. június 25-én, csütörtökön lesz. Az intézmény a szakmák szerint meghatározott időpontokban várja a leendő tanulókat, ezért kérik, hogy mindenki a számára kijelölt időben érkezzen.
Centrum
